849 položek celkem
12899 hokejove brusle bauer ns 10 r yth detske s18 1052947100r
ZDARMAZDARMA
Kód: 1052947100R
12902 hokejove brusle bauer ns 11 r yth detske s18 1052947110r
ZDARMAZDARMA
Kód: 1052947110R
12896 hokejove brusle bauer ns 9 r yth detske s18 105294790r
ZDARMAZDARMA
Kód: 105294790R
155 hokejove brusle bauer flow rec women vel 5 0 eur 35
1 849 Kč
Kód: 05319-1-1
12785 hokejove brusle bauer ns 2 r jr s18 105294820r
ZDARMAZDARMA
1 859 Kč
Kód: 105294820R
12794 hokejove brusle bauer ns 5 r jr s18 105294850r
ZDARMAZDARMA
1 859 Kč
Kód: 105294850R
Nahoru
Další produkty

Historie ledního hokeje sahá až do 16. století. Lední hokej se začal vyvíjet severní Americe, kdy v 16. století pronikli 
Francouzi do severní Ameriky, hráli tam indianské kmeny (Huroni, Irokézové a Chippewayové) na suchu i na ledě hru s holemi a míčkem - BAGGATAWAY. Evropští zase znali podobnou hru - HOGUET (odtud pravděpodobně pramení dnešní název hockey, hokej). Spojením těchto dvou her vznikla hra nová, která se hrála jak na ledě, tak i nasuchu. V roce 1848 sestrojil konstruktér Buschnell první celokovové brusle, které se k botě přidělávali k z boku pomocí šroubovací svěrky. Přechodem na broušení nožů na dva břity a žlábek, mohly být odloženy odrážecí hole, které se do té doby požívaly. Když do Kanady přicestoval anglický pluk Royal Canadian Rifles, jeho vojáci se v Kingstonu a Halifaxu učili bruslit. Zároveň přenesli na led hru se zahnutými holemi. Dalším krokem ke vzniku ledního hokeje je umístění brankáře do branky - takto hráli hru na ledě studenti v Montrealu. V roce 1878 vypracovali tito studenti první hokejová pravidla. Krátce poté studenti vymysleli první hokejový puk (do té doby se hrálo stále s míčkem) - seřízli vrchní a spodní stranu míčku. Po zranění jednoho z diváků, kdy hráč vystřelil do brány, puk proletěl bránou a diváka zasáhl, se studenti rozhodli dát na bránu síť (požili rybářskou síť). Až po roce 1900 se objevují první nízká hrazení kolem ledové plochy, která sloužila k tomu, aby hráči nemuseli neustále chodit pro vystřelené puky. V té době se požívaly k bruslení obyčejné boty, ke kterým se připnily nože.

Vývoj hokejových bruslí můžeme vyčíst také z působení obuvnické firmy Bauer. Společnost vznikla v roce 1927 v Ontariu. V průběho hospodářské krize musí firma, aby přežila, nabídnout něco navíc - přichází se speciální botou na lední hokej. Nůž se k botě připevnil pomocí řemínků, popř. byl nůž přibit k botě hřebíky. V roce 1933 přichází společnost s první bruslí, ke které je nůž připevněn napevno. 

Brusle se neustále vylepšují dle požadavků na jejich vlastnosti a na vývoj ledního hokeje. Požadavky dnešní doby jsou rychlost, obratnost, tuhost a tvrdost, ochrana nohou a minimální váha. Tyto požadavky sebou přinesly do výroby hokejových bruslí nové materiály a technologické postupy při výrobě. Kůže byla nahrazena pevnými plasty carbonem, železné nože zase vysokopevnostní ocelí. Firma Reebok používá systém Pump, kdy jsou brusle pomocí malé pumpičky umístěné přímo na brusli nafouknuty, čímž dochází ke zpevnění nohy v brusli a zároveň je vytvořen ochranný polštář tlumící nárazy puku. Společnostt CCM zase přišla s vylepšením pohodlí hráče a zrychlení přenosu síly z nohou do brusle - pomocí elektronického měření spodní části chodidla je hokejistovi individuálně vybraná ideální vložka do brusle.

Při výběru hokejových bruslí je potřeba dbát na několik parametrů. Prvním je samozřejmě výběr typu brusle - pro hobby hráče, pro hráče nižších soutěží nebo profesinálního hráče. Zvláštní důraz na kvalitu by měl být kladen u výběru dětských bruslí, kdy děti hrají lední hokej v hokejových klubech. Dnes již žáci třetích tříd bývají až šestkrát týdně a devět měsíců v roce na ledě. V případě špatného výběru hrozí nejenom zranění, ale i to, že se Vaše děti nenaučí správné technice bruslení, což se v pozdějším věku velmi špatně odstraňuje. Dalším parametrem je samozřejmě velikost brusle - délka a šířka. Délka bruslí by měla být zvolena tak, aby se prsty v žádném případě nedotýkaly špičky brusle. Obecně lze říct, že brusle má být cca. o jedno číslo větší než je veliskost chodidla v ponožce, kterou do brusle používáte. Šířka brusle závisí na šířce chodidla popř. na výšce nártu. U většiny bruslí rozlišujeme dvě šířky - D (užší) a EE nebo také 2E (širší). Brusle je možné takzvaně vypéct - tedy tepelně vytvarovat - což slouží k rychlejšímu přizpůsobení součinnosti mezi nohou a bruslí. Při zakoupení bruslí u naší společnosti pro Vás rádi bezplatně uděláme, popř. poradíme, jak si můžete brusle vypéct sami. Pokud brusle nevypečete, nic se neděje, brusle se po určité době používání natvaruje sama.

Chcete-li si ulehčit práci při zavazování bruslí, můžete použít voskované tkaničky, které se po zavázaní nepovolí a při zavazování nemusíte "držet křížek".

Dbejte taktéž na to, aby jste po hře brusle řádně vysušili od potu (doporučujeme vytahovat vložku) Nože bruslí vysušte, zabráníte tím případné korozi. Dbejte na to, aby jste při přechodu z šatny na ledovou plochu nešlápli na žádné kamínky, kovy, úlomky atd. Zde můžete použít tzv. chodící chrániče nožů. Při balení bruslí do tašky může dojít k rozříznutí tašky, či jiných částí hokejové výstroje - doporučujeme použít chrániče z textilu, které tašku a výstroj od proříznutí ochrání a zároveň nože nezůstanou mokré, jako v případě gumových chráničů.

Při výběru správných bruslí Vám rádi poradíme, zavolejte nám.